Tatuaż kamelia - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz kamelie?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z kameliej?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż kamelia

W sztuce tatuażu artystycznego istnieje ogromna liczba szkiców z szeroką gamą obrazów, stylów i nurtów.


Są też tatuaże, które pod względem fabuły i wyglądu są bardziej odpowiednie dla męskiej połowy lub takie, które wyróżniają się delikatnością, kobiecością i lekkością. Takie tatuaże cieszą się dużą popularnością wśród kobiet. Ale są też tatuaże, które są równie odpowiednie dla obu płci. Jednym z nich jest wizerunek doskonałego kwiatu kamelii. Pomimo tego, że kwiaty są uważane za tatuaże kobiece, kamelia niesie ze sobą silną interpretację, która podkreśla również męskie cechy charakteru. Rysunek ciała z wizerunkiem tego kwiatu nosi podwójne oznaczenie. Pierwszym z nich jest wytrzymałość, dobre zdrowie i silny charakter. Kamelie kwitną o dość nietypowej porze: późną zimą i wczesną wiosną. Drugie oznaczenie kojarzy się z miłością, w tej wersji na oznaczenie wpływa też kolorystyka wzoru. Czerwone kwiaty reprezentują miłość, uczucia; żółta kamelia jest znakiem zauroczenia ukochaną osobą; biała jest znakiem marzenia, potrzeby wzajemnych uczuć.

kamelia

Ciekawostki historyczne

Niewiele osób zna historię tego niezwykłego kwiatu.


Okazuje się, że kamelia jest spokrewniona z drzewem herbacianym. Dlatego w krajach europejskich te dwie rośliny są dość często mylone. Ojczyzną tego cudownego kolorowego kwiatu jest Azja, a konkretnie jego południowo-wschodnia część. Kamelia jest znanym kwiatem w krajach takich jak Chiny i Japonia, służąc jako klasyczny obraz w sztuce malarskiej. W Japonii kamelia nazywana jest „tsubaki”. Ta sama nazwa została przyjęta przez prowincję Kiusiu na początku naszej ery, po zwycięstwie gubernatora nad zbrodniczym przywódcą. Jak mówi wiele legend i opowieści, broń gubernatora powstała właśnie z gałęzi tsubaki (kamelii). Na tej podstawie tatuaż z motywem kwiatowym zyskał miano zwycięstwa, odwagi i siły. Istnieje również legenda, która mówi o tym, że ​​wcześniej tylko samurajowie mogli sobie pozwolić na nałożenie takiego wzoru. Ale czas płynie naprzód, tradycje się zmieniają, stopniowo pojawiają się nowe zwyczaje. Dlatego w obecnych czasach każda osoba ma możliwość ozdobić swoje ciało tym pięknym kwiatem.

kamelia
kamelia

Symbolika kamelii w tattoo

  • Tatuaż kamelii ma kilka interpretacji, z których każda różni się od poprzedniej. Biorąc pod uwagę to, że kamelia była charakterystycznym znakiem samurajów, powszechnie przyjmuje się, że jej dekoracyjny kwiat jest bardziej właściwy męskim tatuażom. Dla silnej połowy ludzkości tatuaż kamelia jest oznaką wytrzymałości, szacunku, szczęścia, silnego charakteru, a także przyciąga szczęście i sukces.
  • W Japonii biała kamelia jest oznaką szczęścia, długiego i beztroskiego życia. Białe kwiaty tej wspaniałej rośliny były ozdobą ceremonii picia herbaty, a także ozdobą ślubów, symbolizując początek szczęśliwego życia młodych.
  • Znaczenie tatuażu z wizerunkiem kamelii zależy też od samej barwy kwiatów:
  • Różowa kamelia jest oznaczeniem czułości, młodości lub może być oznaczeniem rozstania;
  • Biała kamelia oznacza czystość, marzenia, doskonałość właściciela;
  • Żółte kwiaty wskazują na chęć przebywania z ukochaną osobą;
  • Czerwone reprezentują otwartość w relacjach.Pomimo tego, że kamelia jest uważana za męski kwiat, kobiety często tatuują kamelię na swoim ciele. Jednocześnie dziewczyny mogą nie nadawać wzorowi specjalnego znaczenia, ale wykonać go tylko ze względu na wartość estetyczną.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.