Szkice tatuażu „Rumianek” - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Rumianek?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Rumiankiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkic
tatuażu rumianek

Zakres artystycznego tatuażu jest bardzo popularny.

Z każdym dniem coraz więcej osób myśli o ozdobieniu ciała tatuażem. Wizerunki na ciele są popularne wśród osób obojga płci. Tatuaże wybierane przez mężczyzn wyróżniają się brutalnością, ciemnymi tonami, surowością i agresją. Kobiece rysunki na ciele przekazują czułość, jasność, kobiecość, piękno, figlarność i kokieterię. Większość dziewcząt woli umieszczać na swoim ciele obrazy różnych kwiatów: róż, piwonii, orchidei. Tatuaż z wizerunkiem rumianku wygląda również oryginalnie, delikatnie i kobieco na ciele dziewczyny. Od czasów starożytnych ten jasny, lekki kwiat ma pozytywną interpretację. Rumianek jest znakiem słońca, młodości, czułości, miłości, życzliwości, naiwności i czystości.

Szkic tatuażu rumianek
Szkic tatuażu rumianek
Szkic tatuażu rumianek

Znaczenie w
różnych narodach

Od czasów starożytnych wiele narodów uważało rumianek za kwiat leczniczy.

Był często używany w różnych rytuałach, uzdrawianiu i wróżbiarstwie. Wiele osób wierzyło, że rumianek jest w stanie przyciągnąć dobrą, pozytywną, jasną energię. Dla wróżbitów i uzdrowicieli kwiat rumianku był znakiem samopoznania.

  • Egipcjanie czcili rumianek, ten kwiat był dla nich znakiem boga Ra (boga słońca), a także oznaczał światło słoneczne, radość i ciepło.
  • Skandynawowie również czcili ten piękny kwiat, rumianek była dla nich święty. Ludzie wierzyli, że sam Odyn dał im rumianek. Rumianek ma takie samo znaczenie w Niemczech.
  • Słowianie wierzyli, że rumianek rośnie w miejscach upadłych gwiazd. Od czasów starożytnych do naszych czasów dotarło wróżenie na płatkach rumianku. Głównie dziewczyny zakochane wróżyły, wierzono, że jak wskazuje rumianek, tak będzie.Wiele narodów pisało legendy i opowieści o tych uroczych kwiatach, które mówiły, że rumianek był dobrym przyjacielem krasnoludów, chroniąc je przed deszczem jak parasol. Ponadto niektóre legendy opisują kwiaty rumianku jako łzy wróżek. Według legendy wróżka bardzo zakochała się w pasterza, miłość przyniosła jej cierpienie, gdy tylko zaczęła płakać — jej łzy zamieniły się w kwiaty rumianku.

Szkic tatuażu rumianek
Szkic tatuażu rumianek

Znaczenie tatuaży

Tatuaż z wizerunkiem rumianku jest z reguły znakiem czystości, życia, wielu kojarzy ten kwiat z leczeniem poważnych chorób.

Wizerunek rumianku na ciele również interpretowany jest jako młodość i naiwność. Ujawnia w człowieku takie cechy jak: otwartość, radość, szczerość i wierność. Wizerunek rumianku do tatuażu dobrze pasuje do romantycznych osobowości, podkreślając ich naturę. Rumianek jest najczęściej wybierany przez dziewczyny, ponieważ ten kwiat niesie w sobie czułość, otwartość, marzenia, słońce, światło, miłość, ciepło i przywiązanie. To także znak lekkości, zwiewności, prostoty, dzieciństwa, szczerości, które doskonale łączą się z charakterem młodych, wesołych posiadaczy takich tatuaży. Ponieważ od niepamiętnych czasów na płatkach rumianku zwyczajowo wróży się „lubi nie lubi”, rumianek jest znakiem sprawiedliwości. W końcu podczas wróżenia nie zawsze pojawia się pozytywny wynik.

Jednak bardzo często przedstawicielki jasnej pięknej połowy wybierają wizerunek rumianku nie ze względu na znaczenie, ale ze względu na piękno. Silna połowa, jeśli wybiera wizerunek rumianku do tatuażu, to tylko dlatego, że dla mężczyzn rumianek jest oznaką szczęścia i pozytywnej energii. Oznacza także czystość duszy, rodzinę i odporność ducha. U mężczyzn rzadko można znaleźć tatuaż, w którym rumianek stanowi podstawę obrazu, zwykle kwiaty rumianku są dodatkowym elementem głównego wątku tatuażu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.