Katalog szkiców tatuażu
Znalezienie artysty tatuażu Wybierz idealnego specjaliste w swoim mieście.

Tatuaż trójkąt

Figura trójkąta jest prawdopodobnie najbardziej powszechną ze wszystkich figur geometrycznych.

Różne tajemnicze symbole były przedstawiane w formie trójkąta jeszcze od czasów starożytnych. Obraz tej figury często umieszczany był na amuletach, wisiorkach, ozdobach, używany również dla magicznych obrzędów. Obecnie figura trójkąta jest bardzo popularnym nadrukiem na różne ubrania i akcesoria, a także bardzo poszukiwana w branży tatuażu.

W różnych czasach, w różnych kulturach i religiach, obraz trójkąta miał pewną interpretację. Symbol niesie w sobie głębokie znaczenie.

tatuaż trójkąt

Symbolika trójkąta

  • W chrześcijaństwie figura uosabiała Trójcę Świętą (Ojca, Syna i Ducha Świętego).
  • Judaizm kojarzył trójkąt z doskonałością.
  • W symbolice masenorii boki trójkąta noszą znaczenie światła, czasu i ciemności.
  • W kulturze Egiptu postać pełni funkcję znaku mądrości i personifikacji siły duchowej. Oznacza również najwyższy umysł.
  • W mitologii greckiej figura geometryczna, której wierzchołek jest skierowany w górę, jest uosobieniem pierwiastka męskiego, pierwiastka boskiego, wzniesienia, duchowieństwa i ognia. Odwrócony trójkąt jest uosobieniem pierwiastka żeńskiego, mądrości i płodności.
  • Szkic tatuażu trójkąta, w którym znajduje się oko interpretowany jest jako Oko Opatrzności, jest także uosobieniem boskiego światła, kreatywności. Boki figury symbolizują harmonię myśli, mowy i działań, a także wolności, równości i bogactwa.
  • Szkic trójkąta w okręgu jest znakiem nieskończonego wyższego umysłu.
  • W kulturze indyjskiej dwa trójkąty, skierowane w różnych kierunkach i nakładające się na siebie, oznaczają harmonię energii boskiej i ziemskiej.
  • W kulturze europejskiej obraz dwóch trójkątów, które utworzyły sześciokątną gwiazdę, jest symbolem Gwiazdy Dawida, a także pieczęcią Salomona. Ponadto znak ten oznacza zjednoczenie dwóch pierwiastków, harmonię pomiędzy światem duchowym a materialnym, jedność między boskością a tym, co ziemskie. Uważa się, że obraz ten jest talizmanem, który chroni człowieka przed wszelkim złem i obdarza swojego właściciela pozytywną energią.
tatuaż trójkąt
tatuaż trójkąt

Wykonanie tatuażu

Trójkątny tatuaż jest niezwykle popularny w branży tatuażu.

Ponadto pracę można wytatuować z dodawaniem dowolnych elementów. Na przykład oko, okrąg, motywy kwiatowe, zwierzęce. Ten rodzaj tatuażu najczęściej jest przedstawiany na szyi, nadgarstku lub ramieniu.

Szkic trójkąta jest uniwersalny, poszukiwany zarówno wśród kobiet, jak i wśród przedstawicieli płci męskiej. Tatuaż jest z reguły minimalistyczny, jeśli więc zajdzie taka potrzeba, można go łatwo ukryć za pomocą ubrań.

Wybierając trójkąt na tatuaż, wybierasz nie tylko ozdobę ciała, lecz także symbol obdarzony specjalnym znaczeniem. Właściwie wybrane miejsce na tatuaż trójkątny może przywrócić właścicielowi równowagę energetyczną.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Skontaktować się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców