Tatuaż steampunk - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy Steampunk

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Steampunkiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż steampunk

Termin „steampunk” pochodzi od dwóch angielskich słów – steam „para” i punk „śmieci, zły, zgnilizna”.

To kierunek science fiction o cywilizacji, która doskonale opanowała silniki parowe i mechanikę. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o steampunku i tatuażach w tym stylu. Dołączajcie do nas!

tatuaż steampunk

Historia stylu

Steampunk to alternatywna wersja rozwoju ludzkości z nutami dystopii.

Wyobraźcie sobie ciemne ulice wiktoriańskiej Anglii – ludzie prowadzą ze sobą wojny, arystokracja jest pełna patosu, a klasy niższe prowadzą biedny i niebezpieczny styl życia w walce o przetrwanie. Światem rządzi próżność, chciwość i… silniki parowe. Tak, tak - technologie rozwoju mechaniki parowej osiągnęły niespotykane dotąd wyżyny.

tatuaż steampunk
tatuaż steampunk
tatuaż steampunk

Cechy charakterystyczne stylu steampunk

  • Miejska atmosfera: wiecznie zachmurzone niebo i smog, brudne kominy fabryczne.
  • Technologie oparte na zasadach silników parowych: statki parowe, lokomotywy parowe, wagony parowe, sterowce, prymitywne samoloty. Możliwości samolotów i pojazdów są często oszałamiające.
  • Dużo uwagi poświęca się wyglądowi: arystokraci noszą płaszcze i cylindry, panie - krynoliny i gorsety. Szeroko stosowane są analogowe telefony z tarczą, lufki do palenia, stylizowane laski.
  • Zamiast żarówek na ulicach są świecy lub prymitywne lampy gazowe. Wśród naukowców popularne są eksperymenty w duchu Nikoli Tesli.
  • Powszechne stosowanie protez: utracone kończyny zastępowane są mechanicznymi.
  • Technologie informacyjne utrzymały się na poziomie końca XIX wieku: telegraf, maszyny liczące, gazety uliczne. Powszechnie stosuje się pocztę pneumatyczną i transport pneumatyczny - system przemieszczania pod wpływem sprężonego lub odwrotnie, rozrzedzonego powietrza.Rozwój ludzkości w steampunku technicznie miesza się z jego zatrzymaniem w epoce wiktoriańskiej. To tak, jakby wszędzie były tylko rozklekotane wiejskie domy, mieszkańcy miast przebierali się w słowiańskie stroje, ale jednocześnie jeżdzili Ferrarri, meldowali się w kawiarni „U babci” i wystrzeliwali rakiety w kosmos.

tatuaż steampunk

Tatuaże steampunk

Tatuaże z tym motywem przypominają biomechanikę: mechaniczne detale, tarcze, koła zębate wskazuja na to, że teraźniejszość została zastąpiona sztuczną.


Umieszczanie tatuażu na całym ramieniu lub plecach wygląda bardzo realistycznie.

Jeśli uwielbiasz ten styl, ale nie chcesz tatuować duże obszary ciała, możesz wybrać obrazy minimalistyczne. Wygląda nie mniej fajnie i zajmuje mniej miejsca.

Szkic z przyszłym projektem może być zarówno czarno-biały, jak i kolorowy - wszystko zależy od gustu klienta i jego preferencji. Podziel się swoimi pomysłami z mistrzem, który sprawi, że Twoja praca będzie niezapomniana i oryginalna.

Steampunk jest dość tajemniczym i specyficznym stylem - aby oddać jego klimat, mistrz musi zrozumieć biomechanikę wraz ze stylem realistycznym. Wyraźne linie, cieniowanie, proporcje barw i naturalność – każdy z tych szczegółów wymaga posiadania wysokich kwalifikacji tatuażysty, gdyż początkujący może nie dać sobie rady i zepsuć pracę.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.